TECHNOLOGIE

Jaké používáme technologie při čištění DPF filtrů a jaký je náš profesionální postup?

TECHNOLOGIE

Jaké používáme technologie při čištění DPF filtrů a jaký je náš profesionální postup?

Naše firma DPF Expres pracuje s nejmodernějšími technologiemi čištění ověřenou TÜV Rheinhald a to bez jakéhokoliv narušení struktury filtru.

Postup při čištění filtru

Na počátku procesu čištění provedeme analýzu stupně zanesení vašeho filtru. Následně zvolíme vhodný program dle výsledků analýzy a přizpůsobíme intenzitu čištění dle stavu zanesení filtru. Poté probíhá kompletní test průchodnosti filtru, který ověří úspěšnost čistící procedury. Pokud je vše dle stanovených parametrů, spustíme proces sušení filtru pro možnost okamžité montáže zpět na váš vůz.

Proč se rozhodnout pro čištění?

Čištění DPF nabízí skvělou možnost, jak ušetřit velké množství finančních prostředků. Nový originální filtr se mnohdy pohybuje v řádech několika desetitisíců a ty nejdražší stojí více jak 100 tisíc korun. Vyčištěním originálního filtru DPF získáte jistotu, že Vás nepřekvapí nefunkční neoriginální replika s jinou voštinovou vložkou bez obsahu drahých kovů. Kromě toho může neoriginální filtr mít odlišné parametry tlaku při průchodu spalin. Integrované snímače potom vykazují chybné hodnoty nutné ke správné regeneraci filtru.

Co vám hrozí v případě zaneseného filtru

Pokud budete přecházet varování na přístrojové desce, nebo budete ignorovat časté spouštění regenerace u vašeho vozidla, můžete DPF vložku zničit. Keramické jádro se vlivem zvýšené teploty, která není dostatečně odváděna spolu s výfukovými plyny, se roztaví a dojde k jejímu nenávratnému zničení. V tomto případě není proces čištění možný a nezbývá nic jiného, než zakoupit nový filtr pevných částic v řádech desetitisíců.

Scroll to Top